דף הבית » הַשׁקָעָה » איך אני משיג כסף מאיגרות חוב ומתי אני מפסיד – כל מה שחשוב לדעת

איך אני משיג כסף מאיגרות חוב ומתי אני מפסיד – כל מה שחשוב לדעת

איך אני משיג כסף מאג"ח ומתי אני מפסיד - כל מה שחשוב לדעת

אגרות חוב הן השקעה שבאמצעותה ניתן לגייס כסף למגוון רחב של מטרות. אגרות חוב הן סוג של מכשיר פיננסי בעל תכונות ושימושים שונים.

אתה יכול להרוויח מאיגרת חוב באמצעות תשלומי ריבית ועל ידי מכירתה במחיר גבוה יותר ממה ששילמת עבורה בתחילה. מצד שני, אתה יכול לסבול מהפסד מאיגרת חוב אם תמכור אותה במחיר נמוך ממה ששילמת עבורה בתחילה או אם המנפיק לא יעמוד בהתחייבויות התשלום שלו.

להלן סרטון על איך בונד עובד:

האם אתה יכול להוציא כסף מאג”ח בכל עת?

אולי אתה תוהה אם אתה יכול להוציא כסף מאג”ח חיסכון שבבעלותך במשך זמן רב, כמו 10 שנים או יותר. התשובה היא כן, אבל יש כמה הגבלות על מתי אתה יכול לעשות זאת. אתה יכול להוציא את הכסף שלך מהאגב בכל עת. אתה רק צריך לדעת את הכללים להוצאת מזומנים מאג”ח חיסכון.

אתה לא יכול להשתמש בכסף באגרת חיסכון עד שהוא בבעלותו במשך שנה. לאחר מכן, תוכל לפדות את איגרות החוב שלך על ידי ביצוע הכללים המפורטים להלן

האם אתה מקבל תשלומים חודשיים מאיגרות חוב?

אגרות חוב ושטרות הם שני סוגים של השקעות בעלות שיעור תשואה קבוע. עם זאת, הם משלמים ריבית כל שישה חודשים במקום כל שנה.

אם אתה מקבל תשלומים חודשיים מאיגרות חוב או שטרות, זה אומר שאתה מקבל תשלומי ריבית או קרן על בסיס קבוע.

אנשים מסוימים עשויים למצוא את זה מבלבל כי הם עשויים לחשוב שהקרן היא מה שמשלם כל שישה חודשים והריבית היא מה שמשלם כל שנה. זה לא נכון מכיוון שהקרן היא רק הסכום שהושקע מלכתחילה והיא לא משתנה לאורך כל התקופה של איגרת חוב או שטר.

האם אתה יכול להוציא כסף מאג”ח לפני פדיון שלה?

מנפיק עשוי לפדות אג”ח מסוימות לפני מועד הפירעון שלהן. אם לאג”ח יש סעיף המכונה “הפרשת רכישה”, למנפיק האג”ח יש את הזכות אך לא את החובה לפרוע את האג”ח במועדים מוקדמים יותר, לרוב בפרמיה קטנה לערך. אם סביבת הריבית הנוכחית מאפשרת לחברה ללוות כסף בשיעור נוח יותר, התאגיד עשוי להחליט לבטל את איגרות החוב שלו.

האם יש תקופת נעילה לאגרות חוב?

לאחר תקופת נעילה מינימלית של שלוש שנים מיום הנפקת האג”ח, משקיע רשאי למסור את האג”ח בכל עת לאחר המחצית השישית; עם זאת, תשלום הפדיון ישולם במועד בו יבוא תשלום הריבית הבא.

מה החיסרון של קשר I?

אג”ח I היא סוג של אג”ח חיסכון המשלמת ריבית. הוא מונפק בדרך כלל על ידי משרד האוצר של ארצות הברית וניתן לרכוש אותו על ידי יחידים, עסקים וממשלות מדינה או מקומיות.

החיסרון באג”ח I הוא שאין לה הבטחת ריבית ראשונית. המשמעות היא שעליך להמתין עד שישה חודשים לאחר רכישת האג”ח כדי לראות אם הרווחת או לא.

 

 

 

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן