לקבלת יעוץ חינם

מלאו פרטיכם

ההבדל בין הלוואה בריבית קבועה להלוואה בריבית משתנה

הלוואה בריבית קבועה | הלוואה בריבית משתנה | הלוואות לכל מטרה | הלוואות פיננסיות

המושגים של הלוואה בריבית קבועה והלוואה בריבית משתנה בדרך נשמעים בתחום ההלוואות למשכנתה אך אפשר להגיד שהן רלוונטיות עבור הלוואות לכל מטרה ולכן חשוב להסביר אותם. כאשר אתם מחפשים הלוואות פיננסיות ונגישים לבנק או לגוף אחר, הם מסבירים לכם את תנאי ההלוואה ואולי נדמה לכם שמסבירים לכם הכול אך אתם אינכם מודעים לסיבות שמאחורי התנאים. מהבחינה הזו תהיו בטוחים שמי שנתן לכם את תנאי ההלוואה בדרך כלל רק חושב על טובתו, כלומר על האינטרס שלו. מסיבה זו כאשר מחפשים הלוואות לכל מטרה חשוב להבין את כל ההבדלים בין ההלוואות פיננסיות. קורס מכירות תזכרו שידע זה כוח, כאשר אתם מבינים את כל הפרטים קשה לספר לכם סיפורים ויש לכם יותר כוח במשא ומתן. אז בואו נדבר על ההבדלים בין הלוואה בריבית משתנה לבית הלוואה בריבית קבועה.
 
הלוואה בריבית משתנה היא בדרך כלל הלוואה צמודה למדד, היא מיוחסת להלוואות פיננסיות מסוג משכנתה בגלל שהיא מאפיינת הלוואות לטווח ארוך אך ניתן להגיד שזה נכון להלוואות לכל מטרה. בסופו של דבר החישוב הוא אותו חישוב. כאשר אתם לקוחים הלוואה בריבית משתנה אתם מקבלים הסדר תשלומים בו בתחילת התקופה אתם מבלים ריביות מאוד נמוכות ובהמשך התקופה הריביות עולות. על פניו הדבר נשמע אטרקטיבי מכיוון שבתחילת התקופה הקרן גבוהה מאוד וברור שתרצו לשלם עלייה ריבית נמוכה. ככל שהזמן עובר הקרן יותר קטנה, אמנם אתם משלמים אחוזי ריבית גבוהים יותר אך זה על יתרן הקרן שהיא כבר קטנה הרבה יותר. הבנק או הגוף אשר מציע לכם הלוואות פיננסיות בוודאי מזדרז להדפיס לכם טבלה המסבירה לכם את התשלומים השונים שאתם צפויים לשלם והכל נראה טוב ויפה. אך מה שלא אומרים לכם זה שהטבלה מבוססת על הפריים או המדד הנוכחי ושזה בלתי סביר שהוא לא ישתנה ב 20 שנה הקרובות. שלא תבינו אותי לא נכון, בהחלט יש להלוואה זו יתרון מכיוון שהיא מאפשרת לכם לשלם תשלומים קטנים יחסית בתחילת התקופה. זה יכול לעזור מאוד אם לקחתם משכנתה אבל אתם עדיין גרים בשכירות עד שהבית יהיו מוכן. זה אמנם לא תקופת גרייס אבל זה יכול להקל עליכם את ההוצאות.
 
הלוואות לכל מטרה - הלוואה בריבית קבועה
 
לעומת ההלוואות בריבית משתנה, ישנן גם הלוואות בריבית קבועה. הלוואות אלו נותנות לכם סוג של ביטחון מכיוון שאתם יודעים מהי הרבית לכל אורך התקופה. יש האומרים שהלוואות בריבית קבועה הן כמו הממוצע של כל ההחזרים בריבית המשתנה. זה נכון ברמת העיקרון אבל לא ניתן להגיד זאת בצורה גורפת. הדבר היחידי שניתן להגיד בוודאות הוא שהלוואה בריבית קבועה ההחזרים ההתחלתיים הם גבוהים יותר מההחזרים של הלוואות פיננסיות בריבית משתנה.
 

לקבלת יעוץ חינם

מלאו פרטיכם

אפיק פרסום בניית אתרים