לקבלת יעוץ חינם

מלאו פרטיכם

סיוע מהמדינה לעסקים קטנים באמצעות הקרן בערבות המדינה – מה חשוב לדעת?

יש לא מעט אנשים שחולמים לפתוח עסק ואכן, פתיחת עסק יכולה לעשות פלאים לבן אדם ובעיקר לחשבון הבנק שלו. כל זה נכון במידה והעסק מצליח, אך לצערנו יש היום לא מעט עסקים שנופלים לאחר זמן קצר והם נושאים עימם הלוואות שקשה להם לעמוד בהחזרים שלהם. בשביל לפתוח עסק צריך להביא כסף מהבית ואת זה לא כל אחד יכול להביא, ורבים צריכים לקחת הלוואה בשביל לממן את תחילתו של העסק. סיוע מהמדינה לעסקים קטנים באמצעות הקרן בערבות מדינה יכול להיות הפתרון לכך, וצריך לעשות את החישובים הדרושים ואת השיקולים הרלוונטיים.

הלוואות לעסקים חדשים והלוואות לעסקים קיימים

סיוע מהמדינה לעסקים קטנים באמצעות הקרן בערבות המדינה מתקבל לשני סוגי עסקים. יש עסקים בהקמה שצריכים סיוע בשביל לפתוח את העסק ותנאי ההלוואה שלהם כיום הינו עד חצי מיליון שקלים כשהערבות מהמדינה הינה עד 85% מגובה ההלוואה ושאר הערבות היא של הלווה. בהלוואה כזו ניתן בדרך כלל להתחיל להחזיר רק לאחר כמה חודשי פעילות.  עסקים קיימים גם הם יכולים לקבל היום עד חצי מיליון שקלים או עד 8% מהמחזור שלהם כשהמדינה נותנת ערבות של 70% ועוד 25% מצד הלווה.

בדיקת זכאות

לא כל אחד יכול לקבל הלוואה בערבות מדינה מכיוון שההלוואה ניתנת על ידי הבנקים השונים כשהמדינה היא זו שערבה על רוב הסכום והיא כמובן עושה הכול בשביל להקטין את הסיכון. יש כמה בדיקות של העסק כמו בדיקת היתכנות להצלחה, תוכנית עסקית מסודרת, ועוד כשבדרך כלל לא תינתן יותר מהלוואה אחת בערבות מדינה לאותו הגוף. בנוסף, מעל מחזור מסוים שנתי אי אפשר לקבל את ההלוואה מכיוון שעסק עם מחזור שנתי גבוה יכול ככל הנראה להסתדר לבדו והמדינה מעדיפה להעביר את הכספים למי שצריך יותר.

המדינה אם כן עושה השתדלות רבה בשביל לסייע לעסקים ובעיקר לעסקים שנמצאים באזורי ספר וכדומה. בעל העסק חייב לעשות את החישובים שלו ולוודא שהוא אכן יוכל לעמוד בהחזרים של ההלוואה הזו.

לקבלת יעוץ חינם

מלאו פרטיכם

אפיק פרסום בניית אתרים