לקבלת יעוץ חינם

מלאו פרטיכם

מימון ההון החוזר – מה זה בכלל?

החיים בישראל כמו גם במדינות אחרות לא פשוטים. ההוצאות הכלכליות גבוהות ולא תמיד אנו יכולים לעמוד בהן. גם בעסקים לא תמיד קל ומוסר התשלומים בארץ לוקה בחסר ולקוחות מרשים לעצמם לשלם במועדים מאוחרים או לחלק לתשלומים את מה שהם צריכים לשלם. במהלך הזמן יש לנו הוצאות בין אם אנו יחידה משפחתית ובין אם אנו עסק ולא תמיד אנו מקבלים מהלקוחות או ממקום העבודה שלנו את מה שמגיע לנו. זה נקרא הון חוזר ומישהו צריך לממן את ההפרש הזה. אך מה זה בכלל מימון ההון החוזר? מה זה רלוונטי לגבינו?

בעיקר אם אנו בעלי עסקים.

אם אנו בעלי עסקים זה נוגע בעיקר אלינו. במהלך השגרה של בית העסק אנו מתחייבים לספקים שלנו ונותנים להם תשלומים, אך כשזה מגיע לתשלום אלינו מהלקוחות שלנו מדובר עכבר על תשלום באשראי או שוטף +. ומה זה אומר? בפועל זה אומר שאנו מוציאים כספים ומקבלים עליהם כספים במועד מאוחר יותר ויש ביניהם הפרש שצריך לגשר עליו. זה מה שנקרא מימון ההון החוזר – הון שאנו משקיעים וצריך לחזור אלינו אך ייקח לו קצת זמן וצריך את הגישור הזה. אך איך מממנים אותו? מה אפשר לעשות בשביל לצמצם את הנזק?

מימון

יש אפשרויות רבות למימון ההון החוזר. האפשרות הראשונה והפופולארית יותר היא הבנק. בבנק יש לנו מסגרת ואנו יכולים לנצל אותה עד התקרה, ולאחר שאנו מגיעים לתקרה אנו לא יכולים יותר לגעת בה. לעניינינו, אם נשלם לספקים ולשאר דורשי התשלומים ולא נכניס כסף, נעבור את תקרת האשראי שלנו ולא נוכל להמשיך להתנהל. ולכן, במקרה כזה אנו צריכים הגדלה של מסגרת האשראי או הלוואה כלשהיא שתוכל לגשר לנו על ההפרש הזה. במקרים רבים אם נפנה לבנק ונבקש הגדלת מסגרת זמנית נקבל אותה ללא כל בעיה.

הדבר הנכון ביותר הוא להתנהל בצורה כזו שלא נכנס לבעיות כאלו. עדיף לנו לגדול יותר לאט ולא להיכנס לבעיות כלכליות הדורשות פתרונות. כך העסק יעבוד יותר טוב ואנו נהיה רגועים יותר.

לקבלת יעוץ חינם

מלאו פרטיכם

אפיק פרסום בניית אתרים