לקבלת יעוץ חינם

מלאו פרטיכם

הכול על הלוואות לעסקים קטנים בערבות מדינה

עסקים קטנים מתקשים לעיתים לשרוד בשוק הענק שמסביבם, ולעיתים הם מגיעים למצב בו הם צריכים לסגור את העסק כי חסר להם מזומנים. בישראל זה יכול לקרות ממספר סיבות, סיבה ביטחונית או סיבה אחרת, ומה שבטוח הוא שללא הזרמה של כסף לעסק יהיה לו קשה מאוד להמשיך ולהתקיים. יש לא מעט תקופות כאלו בחייו של עסק בעיקר כשהוא קטן ופתרונות מימון כמו הלוואות לעסקים קטנים בערבות מדינה יכולים לסייע מאוד. אך מהי ערבות מדינה? מי מקבל אותה ולמה שהמדינה בכלל תהיה ערבה להלוואה של מישהו?

ערבות מדינה

יש לא מעט קרנות שמספקות את האופציה של הלוואות לעסקים קטנים בערבות מדינה. מה זה אומר? כשבן אדם מגיע לבנק לבקש הלוואה הבנק דורש ממנו בטחונות בכדי שהוא בטוח יחזיר את ההלוואה ובכדי להקטין את הסיכון של הבנק. בין השאר הבנק מבקש ערבים ואלו חתומים גם הם על ההלוואה. כשמדובר על ערבות מדינה מדובר על ערבות של 70-85% מגובה ההלוואה מצד המדינה מה שמאפשר לבנק לתת יותר ולהסתכן יותר. אין ספק שזה מסייע מאוד ללווה ומה גם שההלוואות הללו הן בתנאים טובים יותר מכל הלוואה אחרת.

תנאים להלוואה

לא כל אחד יכול לקחת הלוואה בערבות מדינה וגם המדינה מן הסתם רוצה לכסות את עצמה כמה שיותר. ולכן, המדינה רוצה לדעת כמה דברים כמו למשל מהי התוכנית העסקית של העסק ומהי ההיתכנות לכך שהוא יצליח. דוגמא נוספת היא מי היועץ העסקי שבו העסק נעזר ובהלוואות מסוימות יש חובה לקחת יועץ עסקי מטעם המדינה. גובה המחזור השנתי גם הוא משחק פה מכיוון שעסקים עם מחזור מכירות גבוה מידי לא יוכלו לקבל את ההלוואה בערבות המדינה, ועוד קריטריונים שונים של קרנות שונות מטעם המדינה.

מה שחשוב לדעת מכל זהה הוא שהמדינה מנסה למצוא פתרונות ולסייע עד כמה שהיא יכולה לעסקים קטנים. עלינו רק לעשות את הבירורים הרלוונטיים ולהבין מהן האפשרויות העומדות בפנינו עם או בלי ערבות מדינה ולקחת כמובן החלטה.

לקבלת יעוץ חינם

מלאו פרטיכם

אפיק פרסום בניית אתרים