לקבלת יעוץ חינם

מלאו פרטיכם

הלוואה מהבנק או מחברת ליסינג? מה עדיף?

יש לעיתים תקופות בחיים בהן אנו צריכים לקחת הלוואה בשביל לכסות מינוס, לקנות משהו או לחופשה וכדומה. עדיף לא לקחת הלוואה מאף גוף ובשום מצב ועדיף לעשות את זה בדרך הנכונה שהיא לחסוך כסף וכשיש אותו להוציא אותו, אך אם כבר חייבים הלוואה בעיקר אם היא בשביל מוצר מסוים שצריך לקנות כמו רכב עומדות בפנינו מספר אפשרויות כששתי המובילות הן הלוואה מהבנק או מחברת ליסינג. לכל אחד מהצדדים יש יתרונות וחסרונות וחשוב לתת עליהן את הדעת ולקבל בסופו של דבר את ההלוואה עם התנאים הטובים ביותר והנוחים ביותר.

הלוואה מהבנק

הלוואה מהבנק היא הלוואה שבדרך כלל דורשת בטחונות רבים וגם התנאים בדרך כלל סבירים ולא יותר. בהלוואה כזו תדרשו להראות יכולת החזר שלכם, תתבקשו להביא ערבים לחתימה ולעיתים אף דרישות נוספות יוצגו בפניכם. הבנק עושה הכול בשביל לשמור על עצמו ובשביל להקטין סיכונים עד מה שניתן ובתמורה לדרישות הוא נותן תנאים סבירים יחסית.

הלוואה מחברת ליסינג

בחברת ליסינג זה בדיוק הפוך. חברות ליסינג מעוניינות למכור כמה שיותר והן מוכנות לתת הלוואות כמעט ללא בדיקה של יכולת ההחזר מה שאומר שהן לוקחות סיכון גבוה מאוד, אך הן לוקחות ריבית כל כך גבוהה שזה כנראה משתלם להן. חברות ליסינג בעצם קונות את הכסף מהבנקים ומוכרות אותו במחיר גבוה יותר ללקוחות ומההפרש הן מרוויחות מה שאומר שאתם הצרכנים משלמים על הכסף הרבה יותר.

אז מה להחליט?

הלוואה מהבנק או מחברת ליסינג זו שאלה לא פשוטה שאין עליה ממש תשובה חד משמעית. מי שיכול לקחת רק מהבנק את ההלוואה ויכול לעמוד בכל הדרישות של הבנק וכמובן יש לו קצת זמן עד שההלוואה תאושר, מה טוב. אך מי שלחוץ בזמן וגם לא יכול לספק לבנק את הערבים אותם הוא רוצה כמו גם את שאר הדרישות, חברת ליסינג יכולה להיות פתרון מצוין בשבילו. הכי טוב כפי שציינו הוא להימנע לגמרי מהלוואות עד כמה שניתן אך אם כבר חייבים אז לעשות את זה בתבונה.

לקבלת יעוץ חינם

מלאו פרטיכם

אפיק פרסום בניית אתרים